lapseki bilgisayar servisi
 
 
    Lapseki'nin Tarihi  
    Lapseki'nin Köyleri  
    Lapseki Spor  
    Meslek Yüksekokulu  

Çanakkale Ambulans Helikopterine Kavuştu
Çanakkale Ambulans Helikopterine Kavuştu

Sağlık Bakanlığı Tarafından Alınıp Çanakkale´ye Gönderilen 112 Hava Ambulansı Çanakkale´ye ulaştı.

Sağlık Bakanlığı´nın aldığı 10 yeni ambulans helikopter, Ankara´da yapılan törenle Çanakkale, Bursa, Afyonkarahisar, Konya, Adana, Samsun, Trabzon, Ankara, İstanbul ve Van´a gönderildi.

Ambulans helikopter, Çanakkale´ye 2 pilot eşliğinde getirilerek Çanakkale Devlet Hastanesi Bahaddin-Huriye Demircioğlu binası bahçesinde yapılan piste indirildi. Helikopterin gelişine dakikalar kala, protokolün ambulansı karşılamaya gelecek olması pist çevresinde hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu. Ellerine fırça alan hastane personeli pistin girişindeki tozları temizledi. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından Çanakkale´ye gelerek piste indirilen helikopterin pilotlarını Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Eliuz ve hastane personeli karşıladı.

Daha sonra piste Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku geldi.

Çanakkale´de bir ilkin yaşandığını belirten Vali Abdülkadir Atalık, "Hastanın en kısa zamanda sevkini sağlayacak sistem kurulmuş oldu. Bir sonraki adım ise hastanın 112´yi aradığı zaman nereye hangi merkeze gideceği, başka bir şehirde de olsa organizeli bir şekilde sevkinin sağlanması, yani hastanın, hastane hastane dolaşmadan tedavi olacağı bir merkeze ulaşmasıdır. Bu da kademe kademe sağlanıyor." şeklinde konuştu.
Yazar: (Editör) Tarihi: (06.09.2009) Hit: (3116)
Bu ambulans gece uçuşu yapamıyormuş.
Yazan: Db   Tarih: 06.09.2006
  Lapseki'de Hava
LAPSEKİ
  Lapseki'nin Köyleri
 
© 2009 Lapseki.Net Deniz Bilgisayar
286 512 5575

Sitemiz İçin Gönüllü Muhabir ve Köşe Yazarları Aranmaktadır. İletişim Sayfasından Bilgilerinizi Gönderebilirsiniz.